תאונות הדרכים – דברים שחובה לדעת!

מתוך כתבה שהתפרסמה באתר mcity:

תאונות הדרכים - דברים שחובה לדעת - כתבה במקומון מודיעין 8.4.15

אמיר (שם בדוי) נפגע בתאונת דרכים קשה. מיטב הרופאים נאבקו על חייו, ולאחר מספר שבועות נתגלתה תמונת המצב העגומה. אמיר סבל מפגיעה רב מערכתית, פגיעת ראש קשה, בעיות נוירולוגיות ושברים מרוסקים בשתי גפיו.

לאחר אשפוזו במחלקה האורתופדית, הועבר אמיר לבית החולים השיקומי, והחל במסעו הארוך בחזרה לתפקוד. מיותר לציין כי בני משפחתו של אמיר – אשתו ושני ילדיו, ליווי אותו באופן צמוד לכל אורך הדרך.

אמיר נזקק לטיפולי פיזיותרפיה אינטנסיביים, טיפולי הידרותרפיה, טיפולים נפשיים ועוד, אליהם נאלצו בני משפחתו להסיעו בתדירות גבוהה. אמיר אף נזקק לסיוע בכל פעולות היום יום, ולא ניתן היה להותירו לבדו.

במקביל, אף העסק המשפחתי אותו ניהלו אמיר ואשתו ביד רמה החל לקרוס. לקוחות אשר שמעו על הפגיעה חדלו להגיע, וממילא בני המשפחה היו עסוקים בטיפול באמיר. אט אט החלו החשבונות להיערם, ספקים חדלו להעביר סחורה – והמשפחה נקלעה למצב כלכלי קשה ביותר.

בשלב מסויים, ועל אף שעדיין לא חשבו כלל על תביעה – פנו בני המשפחה לעו"ד מנוסה בתחום. "ידוע לנו כי תביעה מעין זו לוקחת זמן, וכרגע חשוב לנו יותר לטפל באמיר". הסבירו. במעמד הפגישה, שמעו בני המשפחה לראשונה על מוסד התשלום התכוף.

מטרת התשלום התכוף היא לאפשר לנפגע תאונת דרכים, ולבני משפחתו, לעבור את תקופת ההחלמה הראשונית מבלי לספוג פגיעה כלכלית אנושה. מדובר בהקדמת תשלום, על חשבון הפיצוי העיקרי בתיק, שנועד לכסות הוצאות ריפוי, אשפוז, סיעוד ודמי מחייה – ומהווה לעיתים לנפגע "אוויר לנשימה". לפיכך במקרים מעין אלה יש לפנות מיידית לחברת הביטוח בדרישה מסודרת, תוך צירוף מלוא המסמכים הרלוונטיים המעידים על הצורך בהקדמת התשלום.

חשוב לזכור כי אכן ההליך המשפטי עשוי לעיתים להיות קשה ומסורבל, וכי חברות הביטוח עשויות אף לנצל את המצוקה הקשה אליה נקלע הניזוק – על מנת להגיע להסדר נמוך יותר, ולשלם סכום פיצוי מוקטן.

פנייה לעו"ד בקיא בתחום תמנע מקרים מעין אלה, ותסייע לניזוק לממש את מלוא זכויותיו, לקבל תשלום תכוף, חד פעמי, או חודשי – הכל תלוי בנסיבות העניין, ולצמצם ככל הניתן את הקושי הכלכלי הראשוני אליו נקלע נפגע תאונת הדרכים.

לקריאת הכתבה באתר mcity

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.