בית המשפט יכריע בקרוב בכמה יפוצה תלמיד שאצבעו נקטעה

תלמיד תובע את העירייה ובית הספר, לאחר שאצבעו נקטעהמתוך כתבה שהתפרסמה באתר "ללא הגבלה",  ביום 29.6.2015  אודות תיק המנוהל על ידי עו"ד עמוס מוקדי ועו"ד רועי זייפר, במסגרתה תובע תלמיד בית ספר עירוני א' במודיעין את העירייה ומשרד החינוך, לאחר שאצבעו נקטעה בעת עמד להיכנס לכיתתו, וחבריו טרקו עליה את הדלת בעוצמה.

כל זאת, לאחר שבית הספר והעירייה לא יישמו את הוראות חוזר מנכ"ל, "הנחיות חדשות בדבר הגנת דלתות מפני פגיעה באצבעות", המחייב התקנת שלושה מנגנונים שונים, למניעת מקרים אלו בדיוק.

התלמיד, בן 13 בעת התאונה, נותח פעמיים. לדבריו, כיום – שמונה שנים לאחר המקרה – הוא הפך למוגבל בכתיבה, הקלדה, הרמת משאות, אחיזה ומטלות עדינות. אורתופדים מומחים קבעו כי הצעיר סובל מנכות צמיתה בשיעור של 8%.

עו"ד עמוס מוקדי ועו"ד רועי זייפר, המייצגים את התלמיד לשעבר ואת הוריו, הגישו תביעה לפיצויים נגד עיריית מודיעין-מכבים-רעות ומשרד החינוך על סך של מאות אלפי שקלים. לדברי עו"ד מוקדי, העירייה אחראית לתאונה מפני שהדלתות בבית הספר לא היו מוגנות בהתאם להנחיות משרד החינוך.

בית משפט השלום בראשון לציון יכריע בקרוב בתביעה.

לפני כשמונה שנים, בגיל 13, עשה התלמיד את דרכו לכיתתו. תלמידים שהקדימו אותו טרקו לפתע את הדלת בעוצמה, כשידו של התלמיד מצויה ברווח שבין המשקוף לדלת. כתוצאה מכך נקטעה אחת מאצבעות יד ימין של התלמיד.

התלמיד נותח פעמיים בבית החולים 'שיבא-תל השומר', ולאחר מכן החל בהליך שיקומי. בסך הכל נעדר מעל חודש מבית הספר.

על פי התביעה, כאביו של התובע עדיין נמשכים, והוא סובל מהגבלות בתפקוד ידו, וגם מסיוטי לילה כתוצאה מהתאונה, ומהצורה המעוותת שקיבלה כף ידו כתוצאה ממנה.

ד"ר משה לוינקופף הוא אורתופד מומחה אשר בדק את התלמיד. בחוות דעתו, קבע ד"ר לוינקופף כי התלמיד לשעבר סובל מנכות צמיתה בשיעור של 8% כתוצאה מהתאונה.

אורתופד מטעם חברת הביטוח כלל, המבטחת את עיריית מודיעין, הסכים עם קביעתיו של ד"ר לוינקופף.

עו"ד עמוס מוקדי, המייצג את הצעיר, טוען כי כחצי שנה לפני התאונה, פרסם משרד החינוך חוזר מנכ"ל, תחת הכותרת: "הנחיות חדשות בדבר הגנת דלתות מפני פגיעה באצבעות".

לדברי עו"ד מוקדי, בחוזר הודגשה הסכנה שבתאונות מסוג זה והובהר כי המוסדות החינוכיים והרשויות המקומיות – הם האחראים ליישומן של ההנחיות.

עו"ד מוקדי אומר כי משרד החינוך הורה להתקין בכל דלת שלושה רכיבים, כדי למנוע תאונות כאלו: מגן אצבעות שיכסה את הרווח שבין המשקוף לדלת, מנגנון להאטת הדלת, ומעצור התופס את הדלת ושומר אותה פתוחה. חרף זאת, אומר עו"ד מוקדי, בבית הספר עירוני א' היה חסר אחד הרכיבים, וכמו כן המנגנון להאטת הדלת היה שבור.

"דלתות בית הספר היו באחריותן המלאה של עיריית מודיעין-מכבים-רעות ושל משרד החינוך, שלא נקטו בזהירות סבירה", אומר עו"ד מוקדי, "לכן, נטל ההוכחה לכך שלא הייתה במקרה הזה התרשלות, מוטלת עליהם". כמו כן אומר עו"ד מוקדי כי "תחזוקת הדלת הייתה לקויה ולא הוצב שום שלט ראוי על הדלת, שיזהיר כי מנגנון ההאטה נשבר".

עו"ד מוקדי הגיש בשם הנפגע והוריו תביעה לפיצויים נגד עיריית מודיעין-מכבים-רעות ומשרד החינוך על סך של מאות אלפי שקלים, וזאת בטענה להוצאות רפואיות, אובדן כושר השתכרות, מגבלות פיזיות ונפשיות, וכן כאב וסבל רבים.

 

לקריאת הכתבה באתר "ללא הגבלה" לחצו כאן

הכתבה פורסמה גם באתר 'ערוך 7'. לקריאה לחצו כאן

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.