משחק הכדורסל השכונתי של קובי נגמר בניתוח ובטיפולי פיזיותרפיה

שחקנים רבים התחילו את קריירת הכדורסל שלהם במגרש העירוני. כך למשל קובי בראיינט. תארו לכם מצב בו קובי בראיינט או אלן אייברסון נפגעים במהלך משחק במגרש העירוני ונזקקים לניתוחים ולטיפולי פיזיותרפיה רבים. האם העירייה הייתה מחוייבת לפצותם בגין אובדן כושר השתכרות? על כך השיבה כבוד השופטת שאדן מבית משפט השלום בעפולה [ת"א 3268-06-08].

קובי, רק בן 21, נפל ונפצע במהלך משחק כדורסל במגרש העירוני בחולון. בירור קצר העלה כי רגלו הימנית נלכדה בתוך שקע במרצפות המגרש. הרגל נחבשה, נותחה והוא נדרש לסדרת טיפולי פיזיותרפיה.

קובי תבע את העירייה ומבטחתהּ. טענתו הייתה כי הם לא דאגו לתקינוּת המגרש ואפשרו למשתמשים רבים לשחק בו על אף המפגע.

המשחק במגרש הכדורסל העירוני נגמר בפציעה ובפיצויים

תחילה, בחנה השופטת את הגרסה העובדתית של המקרה. לשם כך זומן חברו של קובי למשחק. זה העיד כי שמע אותו "צורח ונאנק מכאבים" וראה אותו שרוע על הרצפה. 'הם חברים ולכן ברור שיעיד לטובתו', זעקו הנתבעות. השופטת, לעומת זאת, התרשמה מהעדות וקבעה כי עדות החבר מוסיפה אמינות לסיפורו של קובי. לאחר מכן בחנה השופטת את אחריות העירייה, ופסקה כי היה עליה לכסות את השקע או למלא אותו ולבצע במקום בדיקות בטיחות.

'קובי הוא האשם. המגרש מוכר לו משך שנים והוא יכול היה להבחין במכשול', טענו הנתבעות. בנקודה זו פסקה השופטת כי הצדק דווקא עמן: קובי שיחק שם מידי שבת, הוא ראה והכיר את מצבו של השקע. עם זאת, פסקה השופטת רק 35% אשם תורם לחובת קובי, בשל העובדה שבלהט המשחק רוב תשומת הלב נתונה לכדור ולשחקנים.

לקובי מונה מומחה רפואי מטעם בית המשפט בתחום האורתופדיה, שקבע לו 10% נכות צמיתה. השופטת קיבלה את קביעת המומחה ופסקה כי ישנו חשש שהפגיעה תשפיע על כושר השתכרותו העתידי של קובי, בייחוד שלפניו עוד שנות עבודה רבות.

בסופו של יום, ולאחר הפחתת חלקו של קובי בגין אשם תורם, נפסק לקובי פיצויים בסך 362,700 ש"ח, בתוספת הוצאות משפט ושכר-טרחת עו"ד.

ולנו נותר לקרוא לכם להיזהר ממפגעים כאלו ולהתריע בפני הרשויות עליהם. אם חלילה אתם או חבריכם נפגעתם מאותם המפגעים – דעו את זכויותיכם ודאגו לליווי משפטי ראוי לאורך ההליך המשפטי הסבוך.

 

התמונה צולמה על ידי: Angel Arcones  |  קישור לתמונה
פורסם בקטגוריה עדכוני פסיקה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.