דלת המכונית נטרקה וגרמה לשבר באצבע – גם זו תאונת דרכים

פ', חייל בשירות סדיר, החנה את הרכב בביתו, בחנייה הנמצאת בשיפוע קטן. לאחר שיצא מן המכונית, נזכר שהשאיר את הטלפון בתוך הרכב ושלח יד אחת פנימה. למרבה הצער, דלת הרכב נסגרה על ידו השנייה, שנותרה בחוץ, וגרמה לו לשבר באחת האצבעות.

פ' פנה לקבלת טיפול בחדר המיון ואף דיווח על התאונה כנדרש בתחנת המשטרה. הוא בוודאי לא תיאר לעצמו, שחברת הביטוח תשתמש במסמכי חדר המיון והמשטרה כדי לטעון שהתאונה כלל לא קרתה ולנסות להתחמק מתשלום פיצויים. לאחרונה ניתן פסק הדין בעניין בבית משפט השלום בקריות, על ידי השופטת עירית וינברגר (ת.א. 12345-01-14).

נפגע מדלת המכונית שנטרקה עליו וזכה לפיצוי

בית המשפט דן האם התאונה אמנם התרחשה. חברת הביטוח טענה שבמדבקת בית החולים, המודבקת על המסמכים הרפואיים, נכתב שפ' נפגע כתוצאה מ"נפילה, חבלה, חתך", ולא מ"תאונת דרכים" וכן שהתובע מסר פעם אחת שנפגע בידו ופעם אחרת – ששבר את אצבעו. בית המשפט דחה ניסיונות אלה, וקיבל את טענתו של התובע, שהמדבקה על המסמכים הרפואיים נועדה לסיווג ראשוני של המטופל. נוסף על כך, הסביר התובע כי לא העריך תחילה שטריקת דלת לאחר חנייה נחשבת ל"תאונת דרכים".

גם ביחס לניסוחים השונים של פגיעתו, קיבל בית המשפט את טענת התובע כי נפגע בכל ידו אבל שבר רק את אחת האצבעות, ועל כן אין סתירה בין הדברים. גם העובדה שפ' הינו עולה חדש היא סיבה אפשרית לאי הדיוק הקל, פסק בית המשפט.

בשאלת הנכות והנזק, קבע המומחה האורתופדי מטעם בית המשפט כי לפ' נותרה נכות צמיתה בשיעור 5%. היות שפ' הינו אדם צעיר, שאף השתלב במעגל העבודה לאחר התאונה, דחה בית המשפט את טענתו של פ' כי עקב הנכות נגרמה לו מגבלה תפקודית גבוהה, שיש להביא לידי ביטוי בקביעת נכות תפקודית גבוהה יותר, והעמיד גם את שיעור הנכות התפקודית לפי 5%.

בית המשפט אף קבע שהנכות התפקודית לא תפגע בכושר השתכרותו של פ', ועל כן קבע את הפיצוי בגין הפסדי השכר לעתיד לפי אומדן, בסך 75,000 ₪. בסך הכל, בתוספת פיצוי עבור כאב וסבל, שכר טרחת עורך דין והוצאות משפט, קבע בית המשפט כי חברת הביטוח תשלם לפ' פיצויים בסך 98,000 ₪.

עתה ודאי הבנתם, קוראינו היקרים, כי גם פגיעה בעת כניסה לרכב או בעת היציאה ממנו – נחשבת לתאונת דרכים. כן נמליץ לכם להודיע בעת הקבלה לטיפול רפואי כי נפגעתם בתאונת דרכים. לאחר מכן – פנו לקבלת ליווי משפטי מקצועי, שיסייע לכם לקבל את הפיצוי לו אתם זכאים מחברת הביטוח.

 

קישור לתמונה
פורסם בקטגוריה עדכוני פסיקה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.